Kuchnia serce domu

Zakupy zrobione? No to idziemy gotować!!! 

Przepis na dobrą zabawę:

1 lub więcej małolatów,
1 kuchnia do zabawy,
250 g pomysłów, 
1/2 torby drewnianych, filcowych lub innych art. spożywczych, 
Garnek, rondel lub patelnia, 

Kuchnię ustawić w słonecznym miejscu.  Dodać chętne do zabawy dzieciaki, wszystkie pozostałe składniki i doprawić szczyptą pomysłów. Nie przykrywać i odstawić na ok 30min. Gdy się wybawią dodać kolejną porcję pomysłów  i odstawić do dalszego wybawienia. ---------------------------------------------------------------  

Taki niewielki mebel a tak wielka radość i tyle zabawy dla dzieciaków. U nas kuchnia w codziennym użyciu bez przerw od 3 lat. Jest gotowanie obiadów, przygotowywanie innych posiłków, robienie kawy dla rodziców i  innych napojów niewyskokowych ale serwowanych w podskokach,  sprzątanie kuchni i wiele innych zabaw. Chociaż drewniane kuchnie są nieco droższe od tych plastikowych, pewnie zgodzicie się ze mną, że nie ma porównania. Plastik nawet najlepszej jakości zawsze będzie plastikiem. Nie wiem jaką żywotność mają kuchnie plastikowe, ale nasza po intensywnym używaniu przez te 3 lata ma się wciąż bardzo dobrze i pewnie jeszcze trochę nam posłuży.
W mojej opinii to kolejna zabawka, w którą warto zainwestować bez względu na płeć dziecka. Nasza kuchnia była kupiona dla synka jak miał ok 2 i pół roku a teraz przejęła ją córka. Chociaż jest jeszcze wiele wspólnych zabaw.
Kuchnie drewniane są oczywiście w ogromnym rozrzucie cenowym od 150 zł do wartości niektórych kuchni dla dorosłych. Czasem warto zrobić coś samemu i jeśli ktoś ma czas i warunki to na pewno będzie to dodatkowa wspaniała zabawa dla dziecka.
 
 

Kuchnia: Imaginarium
Garnki: IKEA
 Artykuły spożywcze drewniane: Melissa & Doug
Nóż i rękawica: Melissa & Doug
Makaron z filcu: by Mum :)

W sieci, mimo ogromu plastiku i różu, udało mi się znaleźć kilka  fajnych pomysłów. 
Zacznę od tych wykonanych przez rodziców. 
 Rodzice Jasia zrobili piękną kuchnię, która też może być sklepikiem. 
Więcej na blogu : Tutaj

 Najprostsza na świecie kuchnia a zabawa zapewne wspaniała. 

 Kuchnia z pudełek tutaj


A teraz kuchnie do kupienia:
Kuchnia z IKEA to już chyba klasyka. Prosta i funkcjonalna, niestety nie najtańsza. 

Bardzo podobna w stylu a o wiele tańsza kuchnia firmy Viga 

Fajna kuchnia norweskiej firmy momollKuchnia firmy howa

Kuchnia Le Toy Van dostępna w kilku kolorach2 komentarze:

  1. Joasiu piękny temat. Mebelki wyborne szczególnie pralka na dole! Przyznam że przechodził Zachariasz obok mnie jak czytałam wpis i zauważył właśnie praleczkę.. oczywiście wyobraźnia czterolatka nie zna granic... wówczas usłyszałam ile on by mi rzeczy uprał w tak fantastycznej drewnianej praleczce:))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pralka bombowa nie? Moje dzieciaki też podglądają jak mama bloguje i podsyłają kolejne pomysły co sfotografować i opisać kolejnym razem. Zawsze mi pomagają :)

      Usuń