Halloween Countdown

U nas już powolne odliczanie dni do Halloween. Zostało 18 dni.  Chociaż wiem, że w Polsce jest to dość kontrowersyjne święto i ma wielu przeciwników postanowiłam mimo wszystko poświęcić mu całego posta. Dlaczego? Otóż dlatego, że mieszkamy w Irlandii skąd właściwie wywodzi się to święto i nie widzę powodu, żeby go nie świętować. Dzieciaki mają nieopisaną przyjemność z przebierania się w "straszne" stroje, nie mówiąc już o zbieraniu słodyczy. To jedyny taki dzień w roku. Chyba drugi po Bożym Narodzeniu tak intensywnie obchodzony przez Irlandczyków. Dla mniej zorientowanych małe wyjaśnienie jak to wszystko tutaj wygląda. 
Wydawać by się mogło, że Halloween dotyczy głównie dzieci ale to dorośli sprawiają, że dzieciaki mają się z czego cieszyć.  Święto to przypada na 31 dzień października. Już dwa tygodnie przed tą datą ludzie zaczynają "stroić" swoje domy we wszelakie symbole tego święta: dynie , nietoperze, duchy, pająki, wiedźmy, diabły i wszystko co może kojarzyć się z ciemną stroną mocy. Przyznam, że czasem producenci gadżetów na Halloween chyba trochę biorą zbyt dosłownie rolę straszenia gadżetami produkując gumowe krwawiące, wyrwane z żyłami ręce , nogi itd. Wtedy staje się to trochę niesmaczne. Ale jest cała masa stosownych pomysłów i możliwości, wśród nich ulubione przeze mnie dynie w cudownym kolorze, które w połowie października zaczynają wszędzie się pojawiać. W dzień Halloween po zmroku dzieci w przebraniach chodzą grupkami po domach z torbami na cukierki. Pukają do drzwi i pytają : "trick or treat?" czyli : "cukierek albo psikus?" . Dorośli mają najczęściej przygotowane już wcześniej małe paczuszki ze słodyczami w woreczkach, lub pojedyncze słodycze i rozdają je dzieciom. Słodycze są rozdawane we wszystkich domach, tam gdzie są małe dzieci i gdzie ich nie ma. To nie ma znaczenia - wszyscy biorą udział w tej zabawie. Bardzo rzadko zdarza się w ten wieczór zamknięty dom gdzie nikt nie częstuje słodyczami , no a wtedy PSIKUS :).
Być może teraz w Polsce też jest już popularne Halloween, więc może komuś się przydadzą podesłane przeze mnie pomysły. A jeśli nie w Polsce to zapraszamy do wspólnej zabawy czytających nas przyjaciół z Ameryki i innych krajów Europy.
Tu jeszcze zeszłoroczna nasza dynia. 

Jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie strojów i dekoracji, więc zapraszam do wspólnej zabawy. Udało mi się znaleźć w sieci kilka fajnych, nie odrażających  pomysłów. Bo o ile dla nastolatków krwawiąca twarz może wydawać się śmieszna to dla 3 i 5 letniego dziecka jest to raczej niestosowne, dlatego szukałam czegoś co będzie odpowiednie dla maluchów. Sami oceńcie.

Na początek stroje. Pomysły wraz ze sposobem wykonania.
 W większości bardzo proste pomysły nie tylko dla szyjących mam. 
Dynia.
Instrukcja wykonania TUTAJ

Pająk.
Instrukcja wykonania TUTAJ

 
Kościotrup/ szkielet.
Instrukcja wykonania TUTAJ

Wiedźma.
Instrukcja wykonania TUTAJ
Kolejny pająk. 
Znaleziony tutaj 

Te pomysły znalezione tutaj

Batman.
Instrukcja tutaj


Próbowałam znaleźć coś fajnego gotowego do kupienia no i tutaj niestety porażka. Stroje zazwyczaj są wykonane z najgorszej jakości stylonów, często naprawdę nieładne, więc nic tu nie polecę. 

Mam za to jeszcze parę pomysłów na wykonanie razem z dziećmi dekoracji do domu.
Lampiony ze słoików 
Instrukcja wykonania tutaj


Nietoperze na cukierki - Mini pinata
Instrukcja tutaj


Girlanda z duchów i nietoperzy wykonanych z pojemników na jajka.
Instrukcja tutaj

Pojemnik na słodycze z puszki. 
Instrukcja tutaj

Namalowane dynie - świetne dla maluchów.
Instrukcja tutaj

Pajęczyny z filtrów od kawy. 
Instrukcja tutaj
Prosta kartka na Halloween.
Znaleziona tutaj
Pajęczyny z czarnych worków. 
Instrukcja tutaj
Oczy z kamyków.
Instrukcja tutaj

Zapraszamy do wspólnej zabawy. My od jutra na pewno przetestujemy te pomysły i będziemy prezentowac wyniki naszych wysiłków. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza