LEGO się nie starzeje

Po powrocie do Polski moje dzieciaki wciąż odkrywają nowe fajne rzeczy. Na strychu u babci zostały wyszperane klocki LEGO z mojego dzieciństwa. Kupione w Pewexie w najgłębszej komunie zachowały się do dzisiaj. Klocki LEGO u moich dzieci od dawna są zabawką nr 1. Pierwsze Duplo pojawiło się u nas na roczku, ale ten zestaw jest dla dzieci wyjątkowy i szczególny bo to zestaw mamy. Fajnie, że są takie zabawki, które przetrwają próbę czasu. Po 32 latach wciąż nadają się do zabawy. 
Mój synek fan LEGO zapytał mnie: 
-Mamo, a jak byłaś mała i dostałaś te klocki to który z klocków zadziwił cię najbardziej, który był dla ciebie wyjątkowy?
Wybuchłam śmiechem:)))
- Mamo, dlaczego  się śmiejesz?
- Synku. Jak odpakowaliśmy to Lego to najbardziej zadziwiły nas, mnie i ciocię, woreczki foliowe, w które były spakowane klocki. (Pamiętam były z dość sztywnej folii i w takie maleńkie otworki. W szarych latach 80-tych to naprawdę było coś :))
J nie bardzo zrozumiał o co mi chodzi i przyznam szczerze, że wcale mu się nie dziwię. Fajnie, że nasze dzieci mają teraz dostęp do takich świetnych zabawek. Ja też chowam wybrane, najfajniejsze zabawki moich dzieci na pamiątkę dla przyszłych pokoleń, niech moje wnuki mają tą samą frajdę jak moje dzieci jak dostały moje LEGO. 
(Zestaw na zdjęciach został trochę "udoskonalony" przez dzieci, poprzez dodanie kilku elementów )

A wy macie swoje zabawki z dzieciństwa, którymi teraz bawią się wasze dzieci?

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie mialam, ale pamietam jaka frajde sprawiala zabawa nimi u kolezanki. Swietne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja miałam to szczęście, że stałam się posiadaczką LEGO w tamtych czasach. Wiedziałam, że to wyjątkowe, więc tak o nie dbałam, że przetrwały kompletne. ( chyba 2 małe klocki są zgubione).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam Legoland z ludzikami-zwierzakami. Przetrwały tylko pojedyncze elementy, kilka ludzików, dawno gdzieś wmieszane w skrzynię dzieciowego lego. Z takich zabawek 'po mamie' mamy też Noppery https://en.wikipedia.org/wiki/Stickle_Bricks :-) i u teściów różne Master Mindy, takie małe guziczki do wtykania i robienia z tego obrazków itp... specjalnie nie kupuję takich do domu, bo wtedy u teściów chętnie się nimi bawią :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jak mi miło zobaczyć Cię tutaj:). Master Mind kupiliśmy nowy synkowi, bo oboje z M mieliśmy sentyment do tej gry a oczywiście po nas się nie zachowała:).
   Junior bardzo lubi w to grać.

   Usuń
 4. O tak, Lego było, jest i będzie modne. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie lego cuuda :)
  http://www.mama-pelen-etat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń