Zajączek

 Trudno o inny temat w tym czasie kiedy ma się w domu małe dzieci. Wiem, że nie we wszystkich regionach Polski jest tradycja tzw "zajączka", czyli obdarowywania dzieci prezentami na Wielkanoc. U nas nie ma tradycji prezentów, ale zajączek przychodzi i przynosi czekoladowe jajka. Może to i amerykański zwyczaj, może nie, na pewno nie jest polski, ale że mieszkamy w IE trudno mi odmówić dzieciom takiej frajdy skoro wszystkie dzieci wokół zbierają jajka w Wielkanocny poranek. 

Nie będę tu jednak prezentować czekoladowych jajek, ani też propozycji na prezenty od zajączka ale postanowiłam przeszukać nasz dom i sieć i udało mi się znaleźć kilka całkiem sympatycznych zajączków. 

Kto pamięta Tik Taka i Zająca Poziomkę? To właśnie historia o nim, którą jaz zwykle pięknie zilustrowała Iwona Cała.Polecam.
 

  Bajki na spokojny sen "Zajączek" wydawnictwo aksjomat. To pozycja raczej dla maluszków, ale wciąż czytana u nas :)


 I oto pan zając polarowy uszyty przez mamę Janka 


 W sieci całe mnóstwo królików ale dla mnie numer jeden to króliki Maileg. Od maleńkich króliczków po wielgaśne króle :)

Maileg z
Szydełkowe króliczki Sebra do kupienia na nordville


I trochę królików czy zajączków z Pintrest, większość znaleziona na ETSY
Przyznacie, że jest w czym wybierać :)

Na koniec pragnę wam życzyć zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, niech Wasze zajączki ( jeśli do Was przychodzą ) będą wyjątkowo hojne :)

4 komentarze:

  1. Wow, ile cudnych kroliczkow ;) Spokojnych Swiat! Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie zakupię książkę do naszej kolekcji :) która zamiast się powiększać to się zmniejsza:) Córka wszystkie książeczki podgryza. Ale bardzo lubi kiedy jej czytam :)To jedyny moment kiedy siedzi spokojnie. Pozdrawiamy i zapraszamy do nas.:) http://dolceklara.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń