Prezentowy bazarek - trzylatki

Kolej na trzylatki. Wśród trzylatków łatwo już zobaczyć preferencje do zabawy poszczególnymi zabawkami. Jedne dzieci lubią maleńkie przedmioty, figurki, inne lubią budować z klocków. Chłopcy wyraźnie interesują się samochodami a dziewczynki domkami i lalkami. I chociaż nigdy nie mówiłam moim dzieciom : samochody i narzędzia są dla chłopców a lalki dla dziewczynek, same to odkryły a może przedszkole im to pokazało, nie wiem. Tak czy inaczej córka długo bawiła się samochodzikami brata, aż pewnego razu odkryła, że inne zabawki ( te dla dziewczynek ) też są super. To też taki wiek, gdzie dzieci wyraźnie interesują się muzykowaniem i sztukami plastycznymi, (tak było przynajmniej u nas), więc myślę, że to też czas na pierwsze instrumenty i tworzenie pierwszych dzieł sztuki. Jest to też czas - niestety- kiedy dzieci zaczynają fascynować się bohaterami bajek. Na szczęście u nas przeszło to dość łagodnie i w przypadku synka i córki bohaterem nr 1 była Świnka Peppa, którą uważam, za całkiem sympatyczną i fajną rysunkowo. Ilustracje w tej bajce są bardzo proste i łatwe w odbiorze dla dzieci, taka zwykła prosta animacja bez przerostu formy nad treścią. Pojawiła się zatem u nas  też Peppa w formie zabawek, ale ja osobiście nie znam trzyletniej dziewczynki, która nie lubi tej zabawnej świnki i od Peppy dzisiaj zaczniemy:).

1. Świnka Peppa

 
 
 Zestaw : szkoła do kupienia tutaj  lub na allegro

 

2. Drewniane tory z pociągami

 Podobne zestawy można kupić tutaj


 lub w IKEA


3. Zestaw do skręcania

To jest to, co mój syn do dzisiaj uwielbia, chociaż dzisiaj ma już zestawy dla starszych dzieci bardziej skomplikowane, tym zestawem wciąż chętnie się pobawi.

 Podobne zestawy do kupienia tutajinny zestaw firmy Hape tutaj

4. Instrumenty muzyczneNasze instrumenty to zbiór instrumentów różnych firm. 
Większość z nich to prawdziwe instrumenty. Warto kupić dziecku prawdziwy instrument przeznaczony dla dzieci a nie kiepską plastikową imitację, która nie wydaje żadnego dźwięku.

Fajny zestaw można kupić tutaj
Firma Handson, z której mamy część instrumentów tutaj.
Instrumenty NINO


A tutaj bardziej zabawkowe propozycje firmy Hape
 Djeco
5. Realistyczne figurki zwierząt

Mamy też takie figurki i dobrze wykonane - z należytą starannością i realizmem są nie tylko fajną zabawką dla dziecka ale też przedmiotem dydaktycznym. Śmiało polecam figurki firmy
SchleichZwierzęta na farmie 6. Wózek dla lalek

To też już najwyższa pora na wózek dla lalek, jeśli któraś dama jeszcze nie ma. U nas w użytku non stop.
Fajne wózeczki też  tutaj


wózki Moulin Roty


 podobny do naszego tutaj

7. Akcesoria plastyczne


Kredki , farby, pędzle to wiadomo, szybko się zużywa, ale czasem warto zadbać o to, żeby artykuły do tworzenia też miały fajny design. 

Kredki tradycyjne tutaj

Farby tutaj
Zestaw Djeco

 

2 komentarze:

  1. Moja dwulatka szaleje za Świnką Peppą. Sprawdziła się też kolejka i figurki zwierząt ze stajnią.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń