... i jeszcze książki dla trzylatków

Pisząc posta o trzylatkach tyle mi się uzbierało książek które lubimy, że postanowiłam zrobić oddzielny post o tym co czytaliśmy z naszym trzylatkiem a teraz czytamy z trzylatką i bardzo lubimy. Nasze propozycje będą częściowo po angielsku, częściowo po polsku. Mam nadzieję, że zainspiruję Was do włożenia pod choinkę jakiejś książeczki. 

Zaczynamy od polskich książek. Jako pierwsza absolutna klasyka i w formie i w treści. Pięknie wydane wiersze Juliana Tuwima z ilustracjami Ignacego Witza, wspaniałego ilustratora jednego z najwybitniejszych polskich grafików w dziedzinie ilustracji dziecięcej. Ignacy Witz przyjaźnił się z Tuwimem i razem opracowywali ilustracje do pierwszego wydania wierszy Tuwima dla dzieci. Książka została wydana w luksusowym stylu retro przez wydawnictwo Siedmioróg w serii limitowanej. Do kupienia tutaj

Wydawnictwo Siedmioróg wydało kilka książek z tej serii i na pewno coś jeszcze zakupimy.

Kolejna książka to wymieniana już przeze mnie w innym poście książka Agnieszki Frączek "Berek literek", którą ilustrowała Iwona Cała. Do kupienia tutaj
Książka z wyjątkowymi ilustracjami "Alicja w obrazkach" .
Ilustracje Anna Laura Cantone, autor Gianni Rodari. Nie udało mi się odnaleźć księgarni gdzie książka jest dostępna, ale może wam się uda.

My jesteśmy właścicielami tylko tej jednej książki z ilustracjami Anny Laury Cantone i nie spotkałam się z innymi książkami w języku polskim z jej ilustracjami. Na amazon.co.uk jest wiele pozycji głównie w języku francuskim i angielskim.


Mamy też oczywiście coś z ilustracjami Szancera na ten wiek: "Lokomotywa", "Rzepka" i "Ptasie radio" Tuwima w wydaniu harmonijkowym, które niestety nie jest zbyt wygodne do czytania, ale i tak warto kupić :). Można tutaj Z polskich pozycji dla 3 latków, cóż możemy jeszcze czytać? Oczywiście "Świnkę Peppa".:) To tylko jedna z całej kolekcji jaką posiadamy w obu językach, bo dzieci w tym wieku naprawdę ją uwielbiają. 
 A teraz nasze propozycje po angielsku.


"On the road" . Autorką i ilustratorką tej książki jest Niamh Sharkey . Zabawna historyjka z niewielka ilością tekstu.

"The Thingamabob" by Il Sung Na. Delikatne pastelowe ilustracje są naprawdę bajkowe.
Inne pozycje tego autora/ilustratora , których niestety nie posiadamy


również w cudownej wersji animowanej


 


 Ksiązeczka dla trenujących pożegnanie pieluszki
" Pirate Pete's Potty" z ilustracjami Andrei Pinnington. 
 My mamy wersję rzekomo dla chłopców, chociaż córka bardzo ją lubi, ale jest jeszcze bardziej dziewczęca wersja. 
 oraz inne tej ilustratorki

Wszystkie dostępna na amazon.


A co lubią najbardziej chłopcy w wieku 3 lat? Oczywiście śmieciarki, autobusy i ciężarówki, mamy zatem i coś dla miłośników wielkich samochodów.
"Tough Trucks" Tony Mitton & Ant Parker 

W tym duecie powstała cała seria dla małych chłopców. 

 
Na koniec ksiązka o której równiez juz pisałam w innym poście tutaj

" A bit lost " Chris Haughton

 oraz " Bardzo głodna gąsienica" Erica Carle
o której było  tutaj

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza