7 lat / 7 years


Już niedługo będziemy świętować 7 urodziny naszego syna. Sama nie wiem kiedy to minęło te 7 lat. Wiele już zabawek, książek, gier i przytulanek przeszło przez te małe rączki. Teraz jednak to już nie przelewki, to nie jest już małe dziecko, to poważny kawaler -  uczeń. "Niestety" dla mamy, przynoszący ze szkoły poza umiejętnościami i wiedzą wiele  nowości i upodobań przejętych od kolegów, nie koniecznie zgadzających się z moim światopoglądem i gustem. Tak naprawdę nie jest sztuką kupowanie fajnych zabawek maluszkowi, 2-3 latkowi, który wierzy mamie i tacie bezgranicznie. Sztuką jest przekonanie 7- latka, że coś jest fajne, a coś zupełnie bezwartościowe i bez gustu, bo przecież: 
"ty mamo się nie znasz" już weszło u nas do codziennego słownika. Mimo wszystko próbuję wykształcić w synku dobry gust, smak i zamiłowanie do sztuki, architektury, nauki, do czytania i kreatywnej zabawy.
  Zastanawiam się oczywiście co kupić na prezent i zaczynam szukanie w sieci ciekawych propozycji. 
Na początek zaprezentuję Wam takie pomysły, które my już mamy, sprawdziły się i na pewno przypadną do gustu nie jednemu 7- latkowi.  


Soon we will be celebrating our son's 7th birthday. I do not know when it passed the 7 years. Many have toys, books, games and cuddly toys have passed through these little hands. Now, however, he is no a small child, he is a serious big boy ;) . "Unfortunately" for mom, bringing from the school a many news from  other boys and not always I like it. Now it's not easy buy someting for 7 - year old boy, convince him that something is cool, and something totally worthless and tasteless. He says to me : "you don't know Mom". Still, I try to educate my son in good taste,  passion for art, architecture, science, reading and creative play.
First I'll show you
a few things that we already have and my almost 7 year old son really likes them.


1. D.O.M.E.K od lat u nas nr 1.

2. S.Z.T.U.K.A. równie lubiana


 3. MAPY -  u nas książka nr 2 po DOMKU

 4. Nieśmiertelne klocki LEGO.

5. Drewniane domino6. "POD WODĄ POD ZIEMIĄ" u nas książka nr 3

7. Cała seria z Tytusem wciągnie każdego 7- latka :)8. Szachy-  i ojciec i syn i czas tylko dla nich


9. Anakonda - układanka logiczna.
Każdy 7- latek jest inny. Dzieci mają różne zainteresowania i zdolności. Nasz syn uwielbia LEGO, gry logiczne, skręcanie, składanie, liczenie, wymyślanie - projektowanie nowych rzeczy. Jednym słowem jest to mały konstruktor, matematyk i projektant. Oto co wstępnie dla niego wyszukałam i coś tu wybierzemy. 

Each 7-year-old boys is different. Children have different interests and abilities. Our son loves Lego, logic games, twisting, folding, counting, inventing - designing new things. He is a small designer. Here's what I found on the network. I'm sure I'll buy him something


1. Gra  Quixo
2. Gra planszowa "Pojedynek robotów"
3. Gra / układanka Katamino
4. Gra planszowa Bitwa o TortugęOstatnio na topie wśród 7- latków oczywiście Gwiezdne Wojny, najlepiej połączone z LEGO. Mam mieszane uczucia  co do tych zabawek ale jeśli chodzi o film to w końcu klasyka i sama też byłam jako dziecko na Gwiezdnych Wojnach w kinie :). Dlatego taka propozycja. 


5. LEGO Star Wars Encyklopedia postaci.
lub 


LEGO Star Wars. Słownik ilustrowany 

6. Książka D.E.S.I.G.N.Mamy już w domu D.O.M.E.K. i S.Z.T.U.K.A i te się naprawdę sprawdziły. D.O.M.E.K. od 4 lat nie schodzi z naszej listy najlepszych książek. 7. Książka "Zróbmy sobie arcydziełko". Coś w sam raz dla małego twórcy. Przeglądałam ją na targach i zapowiada się ciekawie.8. Książka " To nie jest książka do matmy". Niestety to dopiero zapowiedź i zapewne nie uda nam się jej kupić w lutym ale to chyba coś wymarzonego dla mojego syna :)
6 komentarzy:

 1. Genialny wpis, gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :).
   Pokazałam synkowi posta i zapytałam który z prezentów chciałby na urodziny - z tej listy oczywiście rzeczy których nie mamy i wiecie co wybrał? Woodix-drewniane-lamiglowki-djeco. Jak uda mi się je kupić to pewnie sama chętnie się pobawię.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje! A książkę Lego Gwiezdne Wojny sama bym przeczytała ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Obawiam się, że nie tylko książka Lego GW ucieszyła by dorosłych. Ja na pewno też chętnie zagrałabym w którąś z gier czy łamigłówek :). Może będę mieć okazję ;)

   Usuń
 3. Dziekujemy za sugestie :) przesylka w drodze:)
  Pozdrawiamy i przesylamy najserdeczniejsze zyczenia urodzinowe.
  J,J,J K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wracamy dzisiaj ze szkoły i z pracy a tu wielka niespodzianka:). Przesyłka pocztowa a w niej książki - prezent dla J i A. Hmmmm.... Cała rodzinka zastanawiała się od kogo taki miły gest???? No i teraz się wyjaśniło:). Dzieciaki są zachwycone. Dziękujemy!!!I od razu pomysł na kolejny post.

   Usuń