U nas architektura ponad sztuką


W naszym domu książki kupuje się zwracając w pierwszej kolejności uwagę na ilustrację.  Po pierwsze z powodu, że dla małych dzieci są one tak samo ważne o ile nie ważniejsze niż tekst a po drugie ze względu na własne odczucia estetyczne. Wszystkie książki które wam pokażę to głównie wybór pięknych ilustracji. Ideałem jest, gdy forma, tekst i ilustracja są na piątkę tak jak w książkach o których pisze dzisiaj.

Pierwsza z nich to książka do której najczęściej wracamy z synkiem. Mamy swoich ulubieńców, a jest z czego wybierać. Książka polecana dla dzieci w wieku 5+ a my czytamy ją od wieku 3 i pół i wciąż do niej wracamy. Ta książka to "D.O.M.E.K" Aleksandry i Daniela Mizielińskich z wydawnictwa Dwie Siostry. 
 Książka pięknie wydana i opatrzona w wesołe ilustracje.
 - " Mamo? A co to jest  fura? "

Książka ma bardzo czytelny i łatwy w odbiorze dla dziecka układ.
Najpierw jest pokazana mapa z rozmieszczeniem gdzie jaki domek został zbudowany, potem dokładny opis każdego domku, ilustracje, plany itd...
Książka wciąż dostępna na rynku: Wydawnictwo Dwie Siostry


a

 Druga książka z tej samej serii to książka : "S.Z.T.U.K.A" z rysunkami tych samych autorów. 
Teksty są tu o wiele dłuższe i chyba trudniejsze dla 5- cio latka. Książka choć równie ładnie wydana i ciekawa chyba musi poleżeć jeszcze na półce i poczekać na swoją kolej. 
Sztuka jest jednak trudniejsza w odbiorze niż architektura, szczególnie dla małego dziecka i nie ma się co dziwić, bo przecież często dorośli nie rozumieją o co tak naprawdę chodzi z tą SZTUKĄ. 
Książka również do kupienia TUTAJ 
 Z tej samej serii są jeszcze na rynku dwie książki do zakupu których się przymierzamy : 
2 komentarze:

  1. Hi, ksiazeczki wygladaja swietnie, lubie taka grafike, chetnie kupie dla moich dzieci , nas namowiłaś , dzieki, Pozdrawiam, ulka

    OdpowiedzUsuń
  2. książkę D.O.M.E.K. znamy i córkom bardzo się podoba.
    pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy - stukotek

    OdpowiedzUsuń